ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6002654
*
nr 600 2654
Spegel
Valnöt, 1800-tal, höjd: 80
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2009
kl 17:39:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/9 19:05:03
1
200 kr
18/9 15:24:06
2
150 kr
18/9 15:24:37
2
250 kr
18/9 19:12:57
3
600 kr
18/9 22:17:25
2
350 kr
20/9 16:27:21
4
550 kr
20/9 16:27:48
4
650 kr
21/9 12:15:49
3
700 kr
21/9 15:58:09
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 600 2654
Spegel
Valnöt, 1800-tal, höjd: 80
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/9 19:05:03 | 1 | 200 kr |
18/9 15:24:06 | 2 | 150 kr |
18/9 15:24:37 | 2 | 250 kr |
18/9 19:12:57 | 3 | 600 kr |
18/9 22:17:25 | 2 | 350 kr |
20/9 16:27:21 | 4 | 550 kr |
20/9 16:27:48 | 4 | 650 kr |
21/9 12:15:49 | 3 | 700 kr |
21/9 15:58:09 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27